ZAJĘCIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 15 stycznia dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. W sali „Ognik” dzieci wzięły udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat wyposażenia strażaka, numerów alarmowych, odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem. Dzieci dowiedziały się również czym oprócz gaszenia pożarów zajmuje się straż pożarna oraz do czego wykorzystywane są również różne sprzęty. W sali „Ognik” rozpoznawały różne przedmioty związane z zawodem strażaka.
Największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się część wycieczki, w której dzieci zwiedzały i oglądały pojazdy straży pożarnej, miały też okazję przymierzyć strój strażaka i zobaczyć jak strażak zjeżdża po rurze. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele emocji i była bardzo cenną lekcją dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content