Warsztaty ekologiczne w naszej szkole

Na przełomie grudnia i stycznia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „Ekologia z klasą.” Zadbała o to firma ZUO. Wiemy jak obecnie jest to ważne zagadnienie, ponieważ produkujemy coraz więcej śmieci. Uczniowie dowiedzieli się jak segregować śmieci według najnowszych standardów i jaki wpływ mają na ochronę środowiska. Segregacja i recykling odpadów pozwala na:
• przetworzenie i wykorzystanie surowca wtórnego na nowe materiały,
• oszczędzanie miejsca na składowanie,
• ograniczenie ilości wprowadzonych szkodliwych trudno ulegających rozkładowi odpadów,
• ograniczenie zużycia surowca naturalnego,
• oszczędzanie zużycia energii,
• ograniczenia zanieczyszczeń do atmosfery,
• ograniczenie ilości odpadów i ścieków
Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom wzrosła świadomość ekologiczna wśród uczniów naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content