Światowy Dzień Walki z Rakiem 2020

Dnia 4 lutego 2020 r. obchodziliśmy XX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 r. podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Z tej okazji Polska Unia Onkologii zorganizowała Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Nowotwory złośliwe plasują się na drugiej pozycji na światowej liście przyczyn zgonu. Co roku w naszym kraju diagnozuje się 120 tysięcy nowych przypadków zachorowań na raka, a 90 tysięcy ludzi umiera z powodu tej choroby.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tego święta, 5. lutego odbyło się spotkanie dla uczniów klas VII z Panią Moniką Michalak, pielęgniarką z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Uczniowie uzyskali podstawowe informacje na temat nowotworów, profilaktyki oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content