Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach

W dniu 6 lutego wychowankowie świetlicy w ramach dodatkowych zajęć „Aktywny świetliczanin” udali się na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem wytwarzania mleka i produktów mlecznych.
Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach to zakład bardzo nowoczesny. Pani zatrudniona w odwiedzanym zakładzie opowiedziała nam przy pomocy prezentacji i filmu trochę historii Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach, a co najważniejsze przedstawiła nam rodzaje produktów, tajniki produkcji serów, śmietany, masła i kefiru. Obecnie zakład wyposażony jest w nowoczesne linie do produkcji mlecznych wyrobów. Jest to zakład prężnie rozwijający się, a jego produkty kierowane są na rynek polski oraz eksport.
Wycieczka pozostawiła wśród nas bardzo miłe wspomnienia. Bardzo nam się podobała, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat mleka i jego przetworów. Na koniec dzieci dostały słodkie upominki – cukierki krówki, a także zestaw karteczek do zapisywania i zaznaczania z logo OSM w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content