MALI/ WIELCY TWÓRCY ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Miejski Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie zorganizował kolejny – XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do poezji Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej”. Honorowy patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice ilustrującej wybrany wiersz Józefa Czechowicza lub poetów awangardy lubelskiej. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z całej Polski, 33 zostały nagrodzone- miejscami i wyróżnieniami. Ponadto 45 prac będzie zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej, a wśród nich praca Oliwera Babicza z klasy 1a. Oliwier stworzył pracę w trakcie warsztatów plastycznych na świetlicy szkolnej. Do twórczej interpretacji wiersza Jóżefa Czechowicza „Świerszcze” posłużyła mu technika drapanki wielobarwnej. Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content