II miejsce dla uczniów naszego gimnazjum

II miejsce dla uczniów naszego gimnazjum w Konkursie Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim. Dnia 10 lutego 2012r. odbył się Konkurs Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. W konkursie wzięło udział 12 zespołów z gimnazjów powiatu Siedlce. Każdy z nich zaprezentował wiersz i kolędę lub piosenkę o tematyce świątecznej. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły.

   

W skład zespołu, nagrodzonego w konkursie II miejscem, wchodzili uczniowie klasy 3a i 3g. Wiersz pt. „Weihnachten” recytowała Asia Barcińska z klasy 3a, piosenkę świąteczną  „Letzte Weihnacht” wykonali Iza Belowska, Edyta Kobylińska i Damian Gadamer z klasy 3g oraz Michał Jastrzębski z klasy 3a, który nie tylko śpiewał, ale również akompaniował zespołowi. Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wykazali się nie tylko wysokim poziomem językowym, lecz także artystycznym. Do konkursu zostali oni przygotowani przez p. Izabelę Wiśniewską – Mróz, p. Ewę Jurzyk-Niedziółkę i p. Julitę Byczyńską – Kozioł. Zespół klas drugich, przygotowany przez p. H. Będkowską, zaprezentował wiersz pt. „Die Nacht vor dem heiligen Abend”, recytowany przez Oliwię Kruczyńską z klasy 2d, oraz kolędę „Still, still, still”, w wykonaniu: Joanny Wąsowskiej z klasy 2b, Julii Jaroszczyk z klasy 2c i Adrianny Sarnowiec z klasy 2e. Akompaniament do kolędy wykonała Oliwia Kruczyńska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy  laureatom II miejsca i ich opiekunom

oraz życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content