NIE ZASTĄPI CIEBIE NIKT

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę Jego urodzin. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował hymn w hołdzie papieżowi o wymownym tytule „Nie zastąpi Ciebie nikt”.
Muzykę, do słów Marka Dutkiewicza, skomponował Romuald Lipko – jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci.
Dzięki inicjatywie Julianny Jastrzębskiej oraz oryginalnym pomyśle nauczycielki muzyki Pani Małgorzaty Rudnickiej, która sprawowała pieczę nad całością, dzieci mogły przyczynić się do upamiętnienia tej ważnej rocznicy. Trzynastu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 wykazało się ogromną inicjatywą i zaangażowaniem, by wspólnie zaśpiewać pieśń. Tym skromnym gestem pokazali, jak ważna była postać Jana Pawła II. Oczywiście należą się też podziękowania dla Pana Andrzeja Jastrzębskiego, bez którego pomocy realizacja od strony technicznej nie byłaby możliwa.
Piosenkę zaśpiewali:
• Aleksander Michalak IVa
• Lilianna Subda IVa
• Marcel Prokurat Va
• Kamil Zalewski Va
• Julia Cielemęcka Vb
• Blanka Olszewska Vb
• Gabriela Dymek Vc
• Jakub Korniluk Vc
• Aneta Kosińska VIb
• Natalia Nowak VIb
• Anna Walerczak VIb
• Julianna Jastrzębska VIIa
• Karolina Goławska VIIb
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content