45 lat komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

W latach trzydziestych XX wieku komiks przeżywał prawdziwy rozkwit. W Stanach Zjednoczonych ogromną popularność zyskały komiksy tzw. superbohaterskie. To wówczas pojawili się niezwykli bohaterowie: Superman i Batman.
Kajko i Kokosz to seria komiksów autorstwa Janusza Christy. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona. Komiks Kajko i Kokosz. Szkoła latania znalazł się w kanonie lektur szkolnych. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1975 w odcinkach na ostatniej stronie czasopisma Świat Młodych. Uczniowie klasy 5a: Wiktoria Falkowska i Szymon Dziak prezentują własny pomysł na dalsze przygody wspomnianych bohaterów. Młodzi twórcy opowiadają treści historyjek, wymyślają własne teksty, komentują zachowania postaci.
Wakacje tuż, tuż. Dzieci i młodzież myślami są już w górach, nad morzem lub w innych ciekawych miejscach naszego kraju. Nauczyciele bibliotekarze zachęcają uczniów, aby na wakacje zabrali ze sobą najwierniejszego przyjaciela – książkę. Właściwie dobrana lektura zapewni wsparcie, pocieszy, rozbawi lub udzieli cennych wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content