Najlepsi sportowcy w SP1

W roku szkolnym 2019/20 do rywalizacji na najlepszego sportowca naszej szkoły przystąpiło 166 uczniów, w róznych konkurencjach wystąpiło lącznie 103 chłopaków oraz 63 dziewczęta. Cały konkurs niestety musiał skończyc sie już na początku marca, gdyż od tego czasu zastała nas pandemia i przerwane zostały wszystkie rozgrywki sportowe.
Punktowanych imprez odbyło się 13 z czego 3 punktowane ipmrezy odbyły się w naszej szkole w ramach rywalizacji o tytuł na „Najlepszą Klasę”. Punkty za zawody w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły były przydzielane na bieżąco, a zawody w których uczestniczyli były punktowane według ustalonego regulaminu.
Rywalizacji chłopaków o miejsce pierwsze od początku była bardzo emocjonująca i rozstrzygneła się miedzy dwoma uczniami klasy 8b. Aleksander Fiuk i Dawid Richter bo o nich mowa, wystąpili w takiej samej ilości konkurencji, zodbywając w nich taką samą liczbe punktów (42 pkt). Jednak zwyciężca może być tylko jeden.
Ostatecznie po sprawdzeniu wszystkich możliwości na rostrzygnięcie konkursu organizatorzy powołali sie na punkt reguaminu mówiący :
3. Jeżeli dwóch lub wieksza liczba uczniów uzyska taką sama liczbę punktów pod uwagę brane są na początek:
a) ilość zawodów w których uczestniczył dany zawodnik,
b) ilość zdobytych pierwszych miesjc,
c) zachowanie ucznia na koniec roku szkolnego.

Zestawienie wyników dziewcząt oraz chłopców.
W zwiazku z zaistaniałą sytuacją, pierwsze miejsce na „Najlepszego Sportowca” naszej szkoły uzyskuje Aleksander Fiuk.
Wśród dziewcząt różnice punktowe były większe. Mierzejewska Hania z klasy 6b już po raz drugi z rzędu wygrała rywalizację wśród dziewcząt łącznie zdobywając 73 punkty.
Aleksander oraz Hania za godne reprezentowanie szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i okazałe puchary. Serdecznie dziekujemy im za wkład jaki włożyli w promocję naszej szkoły oraz składamy gratulację i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również wszystkim uczniom za zaangażowanie, za emocje których doświadczyliśmy na zwodach i zapraszamy do uczestnictwa w rankingu w następnym roku szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content