WOLĘ ŻYĆ

W dniu 16.09.2020 r. uczniowie klas VI A, VIB, VI C, VII B, VIII A, VIIIB, VIIIC wspólnie z opiekunami brali udział w Spektaklu profilaktycznym pt. „WOLĘ ŻYĆ” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siedlce w CKiS w Siedlcach. Przedstawienie miało za zadanie wywołać dialog z młodymi ludźmi, pokazać im „ku przestrodze” jak dalece idące skutki mogą powstać z pozoru niewinnych prób „odreagowania” czy „relaksu”. Rozmowa toczyła się nie tylko na scenie pomiędzy dorosłymi ,a młodzieżą. Wewnętrzny monolog młodej narkomanki, rozterki rodziców, opiekunów, nauczycieli. Faktyczne sytuacje z życia uzależnionych pokazywały, jak łatwo wpaść w nałóg i jak trudno jest potem z niego wyjść. Druga częścią spektaklu było spotkanie z osobą, która wyszła z nałogu i opowiadała o skutkach ałogu, opartych o własne doświadczenia. Spektakl powstał na podstawie książki „Pamiętnik narkomanki”.
pedagog szkolny

Skip to content