Warsztaty online z okazji Europejskiego Dnia Języków

W dniach 23 i 24 września 2020 roku Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach było organizatorem specjalnych warsztatów językowych przygotowanych i przeprowadzonych przez pracowników uczelni. W tym roku była to już V edycja i piąte spotkanie z uczniami siedleckich szkół. Tematyka warsztatów była różnorodna. Rola muzyki w nauce języka obcego, idiomy i powiedzenia o szczęściu w języku angielskim, tworzenie własnego wiersza w języku niemieckim… Co prawda warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół średnich, ale udało się również nam wziąć w nich udział. Nasze zgłoszenie na 2 warsztaty online zostało przyjęte i w ten sposób uczniowie klasy 8b (gr1) w trakcie lekcji języka angielskiego poznawali idiomy ze słówkiem MONEY (pieniądze) oraz przysłowia i powiedzenia o szczęściu. Druga klasa, która wzięła udział w lekcji na żywo to klasa 8a językowa. Uczniowie tej klasy poszerzali wiedzę o różnicach między odmianą brytyjską i amerykańską języka angielskiego, przede wszystkim w zakresie leksyki (słownictwa), ale także w zakresie fonetyki, pisowni, gramatyki czy interpunkcji. Na koniec każdego z warsztatów prowadzący przygotowali quiz dla uważnych. Kto wpisał pierwszy poprawną odpowiedź na czacie zdobywał nagrodę. Miło mi poinformować, iż klasie 8a udało się zdobyć jedną z nagród. Uczniem, który szybko podał poprawną odpowiedz (słówko tramwaj w odmianie amerykańskiej języka angielskiego) był Dawid Klimczyk. Gratulacje!!!
Bardzo dziękujemy pracownikom UPH za możliwość uczestniczenia w warsztatach i obejrzenia ciekawych prezentacji. To miła odmiana od tradycyjnych lekcji języka angielskiego a także doskonały sposób, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym języku.

Małgorzata Ponikowska

Skip to content