Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie książek to najwspanialsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

29 września 2019 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie uczy myślenia, poprawia koncentrację, a przede wszystkim poszerza wiedzę. Data akcji jest nieprzypadkowa, ponieważ 29 września urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. O godz. 9.29 /odwrotnej do daty wydarzenia/ i 13.20 uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji. Dzieci klasy 2a i 2b projektowały okładki do przeczytanych tekstów Janiny Porazińskiej.
Nauczyciele bibliotekarze dziękują społeczności szkolnej za promowanie czytania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Była to wspaniała okazja do wprowadzenia dzieci i młodzieży w świat powieści, opowiadań i baśni.

Skip to content