MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Nasza świetlica w tym roku szkolnym przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród dzieci: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja związana jest z ekologią. Naszym czytelnikom towarzyszy chmurka Tosia związana z wprowadzającym do pierwszego modułu opowiadaniem „Mała chmurka w koronach drzew”. W związku z pierwszym modułem wykonaliśmy plastelinowe czytusie, obejrzeliśmy filmik przewodni, wysłuchaliśmy opowiadania o chmurce oraz wypełniliśmy pierwsze strony naszych lekturników. Chmurka Tosia oraz czarodziejskie drzewo zagościli na dobre w naszej świetlicy. Czytamy i słuchamy, pobudzamy naszą wyobraźnię i przenosimy się w świat naszych bohaterów. Szykuje się niezwykła czytelnicza przygoda z bohaterami książki „Drzewo do samego nieba” M. Terlikowskiej.

Skip to content