TOTUS TUUS! Dzień Papieski A.D. 2020

16 października 1978 roku o godz. 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską w Watykanie ukazał się biały dym. Świat dowiedział się, że wybrano nowego papieża. Został nim polski kardynał Karol Wojtyła. Na pamiątkę tego wydarzenia w Kościele Katolickim w niedzielę poprzedzającą ten dzień jest obchodzony Dzień Papieski. Tegoroczny jest wyjątkowy. Obchodzimy go w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz w piętnastą rocznicę jego śmierci. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „TOTUS TUUS!” („Cały Twój!”/Maryjo).<
Orędownictwo i opieka Maryi były szczególnie widoczne w życiu i posługiwaniu św. Jana Pawła II. Świadectwem tego jest myśl skierowana do młodzieży w Rzymie w 2003 roku: „Mocą tych słów (TOTUS TUUS) mogłem przejść przez doświadczenie strasznej wojny, straszliwą okupację nazistowską, a później także przez inne trudne powojenne doświadczenia”.
W trud kształtowania wiary i postawy zawierzenia Maryi u młodego pokolenia Polaków włącza się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Co roku obejmuje ona swoją opieką zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.
Od kilkunastu lat w naszej szkole z okazji Dnia Papieskiego odbywała się akcja „Papieskie Kremówki”. Był to nasz oryginalny sposób włączenia się w budowę „żywego pomnika” św. Janowi Pawłowi II w młodym pokoleniu Polaków. Jest nam bardzo przykro, ale w dobie koronawirusa nie możemy kontynuować naszej akcji charytatywnej, nie chcemy jednak rezygnować ze wsparcia stypendystów fundacji. Zapraszamy więc wszystkich ludzi dobrego serca do podzielenia się symbolicznym „groszem”. W tym celu w dniach 12-23 października można będzie skorzystać ze skarbonki znajdującej się u szkolnych katechetek Mariny Winogradowej i Małgorzaty Bielugi i wrzucić złotóweczkę, a może i więcej. Za wszelkie wsparcie fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z góry dziękujemy.

Skip to content