Zielona szkoła w rezerwacie

Dnia 21.10.2020r. klasy 2a i 2b z wychowawczyniami wyruszyły na lekcje prowadzone w naturze. Rezerwat Jata, to miejsce, gdzie można spędzić ciekawie czas. Przemierzając ścieżkę edukacyjną pieszo, Jata odkrywała przed nami swoje bogactwo. Podziwiając majestatyczne jodły, widząc ciekawe rośliny, uczyliśmy się warstw lasu i rozpoznawaliśmy liście drzew, które zewsząd nas otaczały. Wiemy, że to piękno trzeba chronić i o nie dbać. Jata to jeden z najstarszych rezerwatów w Polsce. Przemierzając las, dotarliśmy do miejsca biwakowego, gdzie rozpaliliśmy ognisko i zajedliśmy własnoręcznie upieczone kiełbaski z chlebem. Chwila odpoczynku bardzo nam się przydała, ponieważ na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Klimek. Tam wykazaliśmy się naszymi umiejętnościami sportowymi. I tak minął czas na „Zielonej szkole”.

Skip to content