Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Czytanie dobrych książek
jest niczym rozmowa
najwspanialszymi ludźmi.

Kartezjusz

20.10.2020 nauczyciele bibliotekarze zaprosili uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach do udziału w I Międzynarodowej Edycji Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytanie odbywało się na wszystkich przerwach w wybranych miejscach: na korytarzu szkolnym, w bibliotece, w salach lekcyjnych, w świetlicy i w sali gimnastycznej. Dzieciom klas I-III teksty literackie prezentowali starsi uczniowie koła czytelniczego: Nadia Brzost – 6a, Pola Rzeźnik – 6a, Miłosz Goławski – 6a, Olivier Jastrzębski – 6a, Julia Cielemęcka – 6b, Amelia Pierog – 6b, Aleksandra Janowska – 8a, Zuzanna Pióro – 8a, Dominika Lis – 8a, Sara Suchożebrska – 8a, Michał Żółkowski – 8a, Julia Gozdek – 8b, Karolina Goławska – 8b w strojach bohaterów ulubionych baśni i opowiadań. Na korytarzach szkolnych mogliśmy spotkać Romea i Julię, wróżki i jednorożce. Ogromną popularnością cieszył się Harry Potter czytający książki w charakterystycznym stroju.
Nauczyciele bibliotekarze dziękują za udział w akcji czytelniczej Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom, tacie Zuzi Serementy – 8a za przygotowanie okolicznościowych plakatów i medali.
Kolejna Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie za rok.

Skip to content