Mała książka – wielki człowiek

Mała książka – wielki człowiek to kampania, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych. Tegoroczny etap został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w klasie I szkoły podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
W naszej szkole pierwszoklasiści otrzymali już książki podczas pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. W skład Wyprawki Czytelniczej, którą cieszyć się mogą dzieci, ich rodzice i nauczyciele, wchodzą:
• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów dziecięcych m.in. Małgorzaty Musierowicz, Rafała Kosika, Aleksandra Fredry i Doroty Terakowskiej.
Lektura otrzymana przez naszych pierwszoklasistów może stać się nie tylko przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania trwałych więzi rodzinnych. Ta wspaniała czytelnicza inicjatywa realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Skip to content