Świąteczne akcje naszych wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził w ostatnim miesiącu kilka akcji charytatywnych, których celem było budowanie wspólnoty i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter- zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodne z wytycznymi sanitarnymi. W tak trudnych warunkach młodzi ludzie o wielkich sercach zainicjowali następujące działania:
• z okazji tzw. „mikołajek” własnoręcznie wykonali kartki świąteczne dla pacjentów z ZOLu, hospicjum i siedleckich szpitali,
• w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i przekazanie je sąsiadom, wrzucając do skrzynek pocztowych,
• włączyli się w Drugą Świąteczną Zbiórkę zabawek dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małoletnich pacjentów placówek medycznych w Siedlcach zorganizowaną przez 18 Dywizję Zmechanizowaną im. gen. broni Tadeusza Buka w Siedlcach
Największym zaangażowaniem i pracowitością wykazali się:
Julia Cielemęcka, Wiktoria Bortnowska, Piotr Telej, Sebastian Wójtowicz, Jakub Modrzewski, Mateusz Bartczak z klasy 6b oraz Pola Rzeźnik i Igor Woźniak z klasy 6a.
Szczególne gratulacje i podziękowania składamy na ręce Rodziców naszych Wolontariuszy. Gratulujemy, że w tak trudnych czasach wychowujecie Państwo swoje pociechy na osoby wrażliwe, czułe i chętne do dzielenia się z potrzebującymi.

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu: Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk

Skip to content