Balet współczesny „Dziadek do orzechów”

Zdjęcie ze strony: http://www.ckis.siedlce.pl

8 i 9 lutego 2012 r. uczniowie naszej szkoły, za sprawą spektaklu przygotowanego przez Teatr Tańca Caro Dance, na dwie godziny przenieśli się w tajemniczą krainę baśni i marzeń.
„Dziadek do orzechów” to znana baśń autorstwa E.T.A. Hoffmanna z muzyką Piotra Czajkowskiego. W reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej można ją  oglądać w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach od grudnia 2011 r.
Magię widowiska, które zauroczyło wyrafinowane gusta gimnazjalistów, stanowi nieprzeciętna scenografia, nowoczesne aranżacje muzyki klasycznej i brawurowy taniec wielokrotnych mistrzów świata, finalistów laureatów programu You Can Dance.
W spektaklu biorą udział aktualni uczniowie naszej szkoły: Ola Borkowska, Kacper Łyś, Konrad Plak oraz absolwenci: Eliza Kindziuk, Przemysław Gizak.

Tym, którzy jeszcze nie widzieli, gorąco polecamy!

Skip to content