Hu, hu, ha zima wcale nie jest zła…

Pod koniec stycznia, po długiej przerwie dzieci w młodszym wieku szkolnym z utęsknieniem wróciły do szkoły. Korzystając z pięknej zimowej aury klasa 3c postanowiła wybrać się na sanki do pobliskiego parku na lekcje w-f. Uczniowie zabrali sanki; ubrani w ciepłą odzież, rękawiczki i uśmiech poszli zjeżdżać z górki. Zabawa była fantastyczna! Dzieci miały wiele okazji do kontaktów, rozmów, wzajemnej pomocy i współpracy oraz nauki samodzielności i pomysłowości.
Przed wyjściem były rozmowy o bezpiecznych zabawach na śniegu, zimowej pogodzie. Po powrocie, kiedy emocje jeszcze były żywe, w ramach rozwijania kompetencji polonistycznych, dzieci opowiadały o wrażeniach z zimowych zabawach, a następnie wspólnie napisały sprawozdanie z wyjścia do parku .
Rozwój ruchowy, nauka kompetencji społecznych, polonistycznych i emocjonalnych to coś co odbywa się w sposób naturalny „niby przypadkiem” podczas codziennych czynności. Kiedy towarzyszą im emocje dzieci pracują z większym zaangażowaniem a wiadomości zostają przyswojone szybciej i na dłużej.

Skip to content