Warsztaty z pszczelarzem

Dnia 10.03.2021r. edukacja wczesnoszkolna gościła w murach naszej szkoły pszczelarza. Dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół i tworzenia miodu. Zanim zacznie się miodobranie – napracować muszą się pszczoły. A żeby pszczoły pracowały dobrze i efektywnie – muszą być kochane i odpowiednio zaopiekowanie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pszczoły przekazują sobie informacje, jak i czym zbierają pyłek oraz nektar kwiatowy. Niejako, przy okazji, zbierania nektaru i pyłku pszczoły dokonują niezwykle istotnej czynności zapylania kwiatów. Dzięki tym informacjom dzieci przekonały się, jak ważne są te owady dla życia przyrody. Na warsztatach dzieci pomagały pszczelarzowi w pracy związanej z odwirowywaniem miodu z ramek. Dobry miód nie ma zapachu ula. Pachnie żywicami, lasem i łąką. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja miodu. Lekcja bardzo się podobała i już czekamy na kolejną.

Skip to content