Niektórzy lubią poezję

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Poezja to kształtowanie wyobraźni i rozbudzanie empatii, wzbogacanie języka o słowa, które pomagają wyrażać siebie.
Biblioteka szkolna przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Poezji, organizując
I Szkolny Konkurs Recytatorski „Dzień dobry, wiosno”. Ze względu na pandemię organizatorzy podzielili zmagania na dwa etapy. Do I etapu zgłosiło się czternastu uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, którzy udowodnili, że lubią poezję dziecięcą.
19 marca 2021r. komisja w składzie:
przewodniczący: dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska-Silna,
członkowie:
pani Jolanta Batok,
pani Elwira Markowska,
Karolina Goławska (uczennica kl. 8b)
nagrodziła następujące osoby w trzech kategoriach wiekowych:
klasa I:
• I miejsce – Natalia Wdowiak (klasa 1b)
klasa II:
• I miejsce – Wiktoria Kurowska (klasa 2b)
• II miejsce – Laura Pawlak (klasa 2b)
• III miejsce – Kacper Drabarczyk (klasa 2b)
klasa III:
• I miejsce – Jasia Kanziuba (klasa 3b)
wyróżnienia:
• Wiktoria Chromińska – kl. 2b, Piotr Kamecki- kl. 2b, Nell Kowalczyk – kl. 2b, Paulina Kryczka – kl. 2b, Maksymilian Ochnik – kl. 2b,
• Amelia Czarnocka – kl. 3a, Szymon Podniesiński – kl. 3a Nikoletta Szałkiewicz – kl. 3a, Klaudia Truszkowska – kl. 3b.
Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Konkurs poezji dziecięcej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-3. Czekamy na szybki powrót do szkoły i na drugi etap I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Dzień dobry, wiosno”.

Skip to content