Światowy Dzień Zdrowia 2021

W dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. Hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2021 są słowa: Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!
Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 . W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhaura „Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” nabierają szczególnego znaczenia.
Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i niezwykle ważne zdrowie psychiczne. Więcej informacji na stronie internetowej www.gov.pl – 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii, zasady dotyczące Zdrowego Żywienia i Stylu Życia znajdują się na stronie internetowej: izz.waw.pl.
Niestety, o zdrowiu często myślimy, gdy dopada nas choroba. Światowy Dzień Zdrowia jest więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach:
• prezentacja multimedialna „Wybieram zdrowie”,
• fotograficznym „Zdrowy styl życia”,
• ulotka informacyjna „Choroby spowodowane niewłaściwym odżywianiem się”.
Informacja o wynikach szkolnych konkursów zostanie zamieszczona w dzienniku elektronicznym Librus Synergia.

Skip to content