Spotkania profilaktyczne z policją

W okresie przedświątecznym zakończyliśmy cykl spotkań profilaktycznych z policją dla uczniów klas 4-8. Spotkania odbywały się w formie online. Prowadził je st. szeregowy Krzysztof Szczygielski z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom jak bezpiecznie poruszać się w świecie wirtualnym oraz o przemocy i agresji w świecie realnym i wirtualnym.Uczniowie zostali zapoznani z informacjami o odpowiedzialności prawnej nieletnich. W trakcie trwania zajęć uczniowie włączali się w rozmowę z przedstawicielem policji, zadając różne pytania.
Prelekcja miała na celu przedstawienie jak dbać o swoje bezpieczeństwo oraz jak uchronić siebie przed wejściem w konflikt z prawem.