Twórczo i rodzinnie o Świętym Józefie

Decyzją Papieża Franciszka Święty Józef został ustanowiony patronem roku 2021r. Uroczystość Świętego Józefa obchodzimy 19 marca i 1 maja. Warto pamiętać, że jest on opiekunem Kościoła Świętego i rodzin, patronem pracujących. Święta Teresa z Avila, wielka czcicielka św. Józefa twierdziła, że o cokolwiek prosiła Pana Boga za jego przyczyną, zawsze otrzymała. Także my możemy z ufnością polecać się jego ojcowskiej trosce i wstawiennictwu.
Naszego wyjątkowego świętego postanowiliśmy uczcić, przypominając wydarzenia z jego życia, misję zleconą mu przez Pana, wyjątkowe posłuszeństwo, pokorę i czystość serca.
Zadanie w ramach szkolnego konkursu pt. „Twórczo i rodzinnie o Świętym Józefie” polegało na wykonaniu e-książki o św. Józefie w formie opowiadania, komiksu lub treści edukacyjnej. Uczniowie mogli ją wykonać wspólnie z domownikami.
Jury przyznało pierwsze miejsce ex aequo:
Natalii Księżopolskiej – uczennicy klasy 2a i jej najbliższym,
Wiktorii Kurowskiej – uczennicy klasy 2b i jej najbliższym.
Zwyciężczynie konkursu, podczas trudnego czasu nauki zdalnej, wykonały w programie graficznym Canva ciekawe i kolorowe e-książki o Świętym Józefie. Podziwiamy zapał, umiejętności graficzne oraz olbrzymi wkład pracy uczennic i ich rodzin. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia i przeczytania nagrodzonych publikacji:
E- książka Natalii Księżopolskiej kliknij TUTAJ.
E- książka Wiktorii Kurowskiej kliknij TUTAJ.
Autorkom, które otrzymają nagrody, dyplomy i jednostkową ocenę celującą z religii, serdecznie gratulujemy. Małgorzata Bieluga i Jolanta Batok

Skip to content