Spacer ścieżką przyrodniczo-leśną „Lipniak”

18 czerwca uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do lasu w miejscowości Lipniak. Na miejsce dotarliśmy autokarem, gdzie powitała nas Pani Stanisława Gomułka- pracownik Nadleśnictwa w Siedlcach.
Podczas spaceru ścieżką przyrodniczo–edukacyjną dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zamieszkują lasy, ile lat rosną drzewa w szkółce leśnej, zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt oraz zapoznały się z pracą leśnika. Tworzyliśmy również obrazy z darów natury i graliśmy w piłkę. Wyprawa była dla uczniów wspaniałą okazją do zdobycia nowych wiadomości na temat ekosystemu leśnego, a także do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole.
Uczniowie świętowali Dzień Pustej Klasy w plenerze. Ten dzień okazał się dla Nas wyjątkowy nie tylko z powodu świetnych zajęć poza szkołą, ale i również pod względem pogody.

Skip to content