Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy

Dzień Kropki już na stałe zadomowił się w naszej świetlicy. Jak co roku 15 września przynosi wiele zabawy i twórczych działań naszym Świetliczakom. Celebrowanie tego międzynarodowego wydarzenia rozpoczęliśmy od zajęć papieroplastycznych w trakcie których nasi podopieczni samodzielnie wykonali opaskę na głowę. Jej elementem dekoracyjno – konstrukcyjnym była kropka. Wspólnie oglądaliśmy filmy edukacyjne „The Dot”, oraz dotyczące historii sztuki , gdzie Dada i Mati przybliżyli uczniom pojęcie pointylizmu (malowanie kropkami) w malarstwie i sylwetkę twórcy kierunku pointylizmu Georga Seurata. W efekcie powstały prace malarskie, inspirowane poznanym nowym kierunkiem sztuki. Nasze Świetliczaki uczestniczyły w przeprowadzonej przez starszych uczniów sondzie dotyczącej kropki. Na koniec wcieliły się w detektywów, poszukując ukrytych kropek w przedziwnych miejscach w świetlicy. Międzynarodowy Dzień Kropki uwieńczony został wręczeniem dyplomów detektywa i wspólnym zdjęciem.

Skip to content