Finał Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej

Dnia 17 marca 2012 r. odbył się finał Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley” organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Siedlcach. Celem konkursu było pobudzanie zainteresowania uczniów literaturą niemieckojęzyczną, prezentacja i promocja twórczości literackiej oraz motywowanie uczniów do czytania w oryginale.
Każdy uczestnik zaprezentował wiersz recytowany z pamięci i odczytał fragment prozy w języku niemieckim. Tematem tegorocznego konkursu była „Przyjaźń” („die Freundschaft”).
W konkursie wzięło udział 27 gimnazjalistów. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice kl. 2c – Maria Kurkus i Julia Jaroszczyk oraz Joanna Barcińska z kl. 3a. Uczennica klasy trzeciej zaprezentowała wiersz Friedricha von Bodenstedta pt. „Freundschaft” oraz fragment opowiadania Ludwiga Tiecka „Die Freunde. Maria Kurkus recytowała wiersz Daniela Bergemanna pt. „Freundschaft” oraz czytała fragment prozy Alberta Ludewiga „Von treuer Freundschaft”. Julia Jaroszczyk prezentowała wiersz Renate Eggert-Schwarten pt. „Freunde” oraz prozę Arthura Schuriga „Seltsame Liebesleute”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Opiekunowie:
p. Ewa Jurzyk – Niedziółka
p. Julita Byczyńska – Kozioł

Skip to content