Pierwszy kalendarzowy Dzień Wiosny

21 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Pokaż swój talent”.  Chętnych było sporo, jednak niektórzy (zapewne w obawie przed surową opinią jury) nie stanęli do rywalizacji. Za to ci, którzy się zjawili, zapewnili nam niezłą zabawę i dostarczyli wielu emocji.
Nietrudno było się domyślić, że najczęściej prezentowanym talentem będzie śpiew.  Ponieważ wiosna to czas miłości, wszystkie uczestniczki postawiły na poruszające serca ballady. O dziwo, podczas konkursu można było podziwiać również inne talenty.  Wystąpił m.in. magik-kabareciarz oraz piękne tancerki. Jury w składzie:
• panie – Edyta Ilczuk i Elwira Markowska-Cieloch,
• uczennice – Agata Dobosz, Kamila Bardadin i Andżelika Mioduska,
nie miało łatwego wyboru. Troje z uczestników otrzymało maksymalną liczbę punktów. Po burzliwych naradach (na szczęście nie doszło do rękoczynów) werdykt brzmiał następująco:
• Pierwsze miejsce zdobył Łukasz Perciński z klasy 3a, który wzruszył publiczność swoim niesamowitym występem, pisząc rozwinięcie liczby pi do 100 miejsc po przecinku.
• Drugim miejscem jury nagrodziło anielski głos Magdaleny Rosy z 2c.
• Trzecie miejsce zajął Piotr Tokarz, parkourowiec z 3f, który zaprzeczył prawom grawitacji, prezentując swoje akrobatyczne zdolności.


Miejmy nadzieję, że Pani Wiosna jest zadowolona z takiego powitania i już niedługo na stałe zagości między nami. Tymczasem zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Imprezę zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami:
p. Dorotą Kępą i p. Katarzyną Ozdobą.

… ale, ale to nie wszystko …

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nauczyciele wychowania fizycznego, p. Ireneusz Dyć, p. Ewa Gałęzowska, p. Iwona lipińska-Milaniuk, p. Agnieszka Tomczyk-Gajewska, p. Aneta Tomaszewska, p. Henryk Szyszko, zorganizowali Dzień Sportu w naszej szkole.
Odbyły się następujące konkurencje: rozgrywki w dwa ognie dla klas I, mecze  koszykówki dla klas II i siatkówki  dla klas III.  Wśród klas I najlepsza okazała się klasa Id, w klasach II – klasa IIb, natomiast w klasach III zwyciężyła klasa IIIf.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wspólną zabawę uatrakcyjnił występ zespołu „SILENCE”.

… a w tym samym czasie, lecz w innym miejscu …

Siatkarze naszego gimnazjum wzięli  udział w IV Edycji Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. W rywalizacji brali udział  głownie uczniowie szkół średnich, a nasi reprezentanci, chłopcy z kl. IIIc pod opieką p. Mirosława Filimoniuka, świetnie sobie poradzili.
Reprezentacja naszej szkoły pod opieka p. Pawła Kuligowskiego uczestniczyła również w wydarzeniu sportowym pod hasłem: „Pierwszy Dzień Wiosny na Sportowo”, które odbyło się w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach. Za udział w konkurencjach sportowych  otrzymała pamiątkowy dyplom.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą rywalizację, a zwycięzcom  GRATULUJEMY!

Skip to content