Obchody Międzynarodowego Dnia z Prawami Dziecka

W piątek, 19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej w sobotę rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. Społeczność naszej szkoły również uroczyście uczciła to święto. Uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko. Kolor ten jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Wszyscy wysłuchali audycji wyemitowanej przez szkolny radiowęzeł, na temat praw dzieci. Przez cały tydzień uczniowie wykonywali plakaty dotyczące jednego wybranego prawa, które następnie zostały zawieszone na korytarzu. Klasy ósme w ramach lekcji Wiedzy o społeczeństwie realizowali projekt edukacyjny dotyczący łamania praw dziecka we współczesnym świecie. Na koniec oczywiście wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie przyłączyli się do obchodów tego święta.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Unicef Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk

Skip to content