Joanna Barcińska wyróżniona w finale regionalnym konkursu „Między wierszami”

28 marca 2012 roku na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce Centrum Kultury i Sztuki stanęły dwie uczennice naszej szkoły – Joanna Barcińska z kl. III A i Julia Jaroszczyk z klasy II C, biorąc udział w finale regionalnym VIII edycji Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „MIĘDZY WIERSZAMI”. Do tego etapu zakwalifikowali się najlepsi recytatorzy wyłonieni w eliminacjach – z  miasta Siedlce, powiatów – siedleckiego, łosickiego i węgrowskiego. Jury w składzie: Krzysztof Tomaszewski – poeta i kierownik artystyczny Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”, Piotr Siwkiewicz – aktor teatralny i filmowy, i  Mirosław Łukasiewicz – reżyser i członek Rady Programowej CKiS w Siedlcach – przyznało 2 równorzędne nagrody i 5 wyróżnień.
Na konkurs każdy uczestnik przygotował jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Jedną z nagród otrzymał Dominik Bobryk z miejscowości Sarnaki recytujący „Do M.” Adama Mickiewicza i fragment „Konopielki” Edwarda Redlińskiego. Warto dodać, że otrzymał on również nagrodę publiczności, a publicznością była klasa III A naszego gimnazjum.
Joanna Barcińska zaprezentowała wiersz Julii Hartwig „Kot Maurycy” i fragment prozy z książki „Tajemniczy opiekun” amerykańskiej pisarki Jean Webster. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Jadwiga Chomacka. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Co ważne otrzymali też cenne wskazówki od jury do dalszej pracy i wiele pochwał. Gratulacje.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie CKiS

Skip to content