Grand prix szkoły w tenisa stołowego

 Na przełomie listopada i grudnia na sali gimnastycznej SP 1, odbyły się cztery turnieje w tenisa stołowego. Zawody te miały na celu zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły, wyłonienie najlepszych zawodników, którzy byli by w stanie rywalizować na zawodach międzyszkolnych oraz propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy.

            Finałowy turniej całego cyklu grand prix, był bardzo emocjonujący, pojawił się smutek przegranych, łzy, rozczarowanie ale i radość zwycięzcy. Przeciwnicy mierzyli się ze sobą  nie po raz pierwszy, jednak na tym szczeblu rozgrywek – doświadczenie , opanowanie, oraz niuanse techniczne były decydującymi elementami potrzebnymi do zwycięstwa.

            Między pięcioma zawodnikami toczył się zacięty pojedynek dający zwycięstwo w całym grand prix, a o końcowym sukcesie decydowały małe punkty zdobyte przez poszczególnych graczy w turnieju finałowym. Dzięki furze szczęścia, wielkiemu sercu do walki ale i bardzo dobrym umiejętnościom technicznym, cały cykl spotkań z tenisem stołowym zwycięsko zakończył Wiktor Supeł z klasy 5A. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Starędze z klasy 8A a z najniższego stopnia podium cieszył się Supeł Piotrek z klasy 2A, najmłodszy uczestnik tenisowych potyczek.

Generalna klasyfikacja grand prix:

 1. Supeł Wiktor – 42 pkt
 2. Staręga Bartosz – 33 pkt
 3. Supeł Piotrek – 21 pkt
 4. Świętochowski Adam – 20 pkt
 5. Lemieszek Igor – 18 pkt
 6. Wiśniewski Tomasz – 9 pkt
 7. Rzążewski Oliwier, Wyszomierski Wiktor, Tomaszewski Kajetan, Domański Aleksander – 7 pkt
 8. Hoduń Jakub, Kazimierczak Tobiasz – 6 pkt
 9. Podniesiński Szymon – 4 pkt
 10. Karkuzewicz Sebastian, Pilarczyk Błażej, Kazimierczak Natan, Zegardło Adam, Wysokiński Szymon, Zaleweki Kamil, Dziak Szymon, Kicki Hubert – 2 pkt
 11. Groblewski Aleksander, Prokurat Marcel, Osipowicz Dominik, Stefaniuk Damian, Kruszewski Kamil, Niedźwiecki Jakub, Grodzki Łukasz, Szałkiewicz Bartosz, Chromiński Michał.

W ramach konkursu na Najlepsza Klasę rozegrane zostały również trzy turnieje deblowe w których najlepsza okazała się klasa 5A (Supeł/Domański). Drugie miejsce zdobyła klasa 8B (Świętochowski/Tomaszewski) a trzecie miejsce przypadło klasie 8A (Staręga/Wiśniewski).

Klasyfikacja końcowa rozgrywek deblowych

 1. 5A Supeł/Domański – 32 pkt
 2. 8B Świętochowski/Tomaszewski – 22 pkt
 3. 8A Staręga/Wiśniewski – 16 pkt
 4. 6A Rzążewski/Chromiński – 4 pkt
 5. 5A Hoduń/Niedźwiecki – 2 pkt

            W przeciągu czterech spotkań z tenisem stołowym, udało się zachęcić do uczestnictwa w zawodach 30 uczniów. Dzięki włączeniu tenisa stołowego do punktacji na „Najlepszego Sportowca Szkoły” oraz na „Najlepszą Klasę”, mamy nadzieją że mobilizacja na tego typu turniejach organizowanych przez zespól nauczycieli wychowania fizycznego znacznie wzrośnie.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

Skip to content