Pasowanie na świetliczaka

Dnia 28 października w świetlicy odbyło się oficjalne przyjęcie naszych pierwszaków do gromady świetlicowej. Najmłodsi uczniowie mieli kilka konkurencji drużynowych, które oceniane były przez starszaków. Nasi uczestnicy zabawy musieli zjeść kawałek cytryny z uśmiechem na twarzy, a także odpowiedzieć na zagadki dotyczące różnych baśni i bajek. Nie lada wyzwaniem była próba wygimnastykowania języka. Pierwszaki musiały wykazać się dobrą wymową, aby podczas zabawy w głuchy telefon koledzy, koleżanki zrozumieli podawane hasło. Pierwszaki pomyślnie przeszły wszystkie próby i pięknie wypowiedziały słowa ślubowania świetliczaka. Na koniec na naszym świetlicowym tronie nastąpił akt pasowania kredką oraz słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień, święto naszych pierwszaków.

Skip to content