Michał Piesio otrzymał tytuł Wicemistrza Ortografii w Drugim Dyktandzie Siedleckim

W poniedziałek 2 kwietnia odbyło się Drugie Dyktando Siedleckie. O tytuł Mistrza Ortografii walczyli przedstawiciele władz miasta, przedsiębiorcy i dyrektorzy, reprezentanci szkół podstawowych i po raz pierwszy w tym roku również szkół gimnazjalnych. Organizatorami Dyktanda Siedleckiego byli  Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Publiczne Gimnazjum nr  2,  zaś honorowym patronatem objęli to przedsięwzięcie Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty – Karol Semik.
Mottem tegorocznego dyktanda były słowa Jana Pawła II: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”. O godz. 9.00 pod nadzorem komisji konkursowej w Publicznym Gimnazjum nr 2 rozpoczęło się dyktando, którego  autorką jest dr hab. Krystyna Wojtczuk, prof. Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Naszą szkołę reprezentowało zgodnie z regulaminem pięcioro uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych:
• Agata Dobosz kl. 3a (opiekun p. Jadwiga Chomacka),
• Michał Piesio kl. 3a (opiekun p. Jadwiga Chomacka),
• Tomasz Pawluk kl. 1c (opiekun p. Magdalena Olszewska-Silna),
• Marta Kandyba kl. 3b (opiekun p. Jolanta Batok),
• Przemysław Greluk kl. 2c (opiekun p. Beata Pniewska).

 Michał Piesio zajął II miejsce, otrzymując tytuł Wicemistrza Ortografii.  Natomiast  Mistrzem Ortografii w kategorii gimnazja została Marta Pietrachowicz, uczennica Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach.  Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce tuż za Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach, które otrzymało tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii. Wręczenie nagród odbędzie się 16 kwietnia 2012 r o godz.14.00 w Szkole Podstawowej nr 4. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Skip to content