Światowy Dzień Zespołu Downa w świetlicy

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa, bowiem liczba 21 wiąże się  z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Świetlica szkolna również obchodziła to święto. Celem zajęć w tym dniu było zwiększenie świadomości wychowanków dotyczącej ludzi z zespołem Downa,  kształtowanie postaw tolerancji, szacunku oraz empatii wobec osób z niepełnosprawnością oraz angażowanie dzieci do aktywnego udziału w życiu świetlicy.

Na znak solidarności dzieci w tym dniu założyły kolorowe skarpetki nie do pary, a podczas zajęć plastycznych w świetlicy wykonały różne prace nawiązujące do Dnia Osób z Zespołem Downa.

Skip to content