Światowy Dzień Zespołu Downa

                W ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, który został ustanowiony na całym świecie na  21 marca, uczniowie w klasach robili wspólne zdjęcia w kolorowych skarpetkach, oczywiście nie do pary. Kolorowe skarpetki stanowią symbol trisomii, czyli zaburzenia, spowodowanego dodatkowym chromosomem.

Nasz udział w takiej akcji to wyraz  tolerancji, empatii, wrażliwości wobec osób z Zespołem Downa. W ten sposób okazujemy nasze zainteresowanie i aprobatę. Drobne gesty mają znaczenie, mogą posłużyć niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. W codziennych relacjach pamiętajmy, że wszyscy ludzie, pomimo swojej różnorodności, mają takie same potrzeby: miłości, akceptacji, przynależności, szacunku, godności czy rozwoju.

Poniżej prezentacja fotografii.

Skip to content