II Konkurs Muzyki Gospel za nami

16 kwietnia br. uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mieli szansę zaprezentować się podczas Drugiego Konkursu Muzyki Gospel „Gospeliada 2012”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego, odbyło się  w Sali Widowiskowej „Podlasie”. Organizatorami konkursu były siedleckie szkoły: I LO im. Bolesława Prusa oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.
Jury w składzie:
MaciejTurkowski – nauczyciel muzyki, Weronika Paczuska – nauczyciel języka angielskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Siedlcach, Katarzyna Mikulicz – nauczycielka  muzyki w ZS w Siedlcach, Anna Baj – nauczycielka w ZSM w Siedlcach, Aneta Miller – nauczycielka języka angielskiego w I LO im Bolesława Prusa w Siedlcach, Anna Szyszka – nauczycielka języka angielskiego w I LO im B. Prusa w Siedlcach oraz Iwona Moczydłowska – doradca metodyczny w Siedlcach wyłoniło zwycięzców:
• I miejsce  zajęła Iza Modrzewska z I LO w Siedlcach – wspólnie z zespołem wykonała piosenkę „Oh happy day” (przygotowanie p. Wojciech Ciekot).
• II miejsce przypadło Julii Jaroszczyk i Magdzie Rosa z PG1 w Siedlcach za  piosenkę „Amazing grace” (przygotowanie p. Malgosia Rudnicka).
• III miejsce zajęła Marta Maliszewska z IV LO w Siedlcach z piosenką „Open the eyes in my heart” (przygotowanie p. Katarzyna Herba).
Wyróżnienia otrzymali również:
• Kamila Jaworska z I LO  z piosenką „People get ready”,
• Katarzyna Kępka z IV LO im. Jana Pawla II  w Łukowie z  piosenką „Halleluiah”.
Chór Publicznego Gimnazjum nr 1 stanowił najliczniejszą grupę wśród młodych artystów. Wykonany przez nich utwór zdobył uznanie publiczności.
Nagrody ufundowali:
• Prezydenta Miasta Siedlce,
• Publiczne Gimnazjum nr 1,
• I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, Radę Rodziców I LO im. B. Prusa
• wydawnictwa szkolne Oxford i Pearson Longman.

Skip to content