Obchody Dnia Ziemi – zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta corocznie organizowane są różne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

25 kwietnia wychowankowie świetlicy pod opieką pani Moniki Kulickiej i pani Katarzyny Manuszewskiej odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Śmieć mniej, żyj lepiej!” Spotkanie na temat segregowania odpadów odbyło się w ramach realizacji cyklu zajęć „Dbajmy o naszą planetę!” Podczas zajęć dzieci poznały zasady segregowania śmieci. Uczniowie wysłuchali opowiadania Marcina Barana „Awantura w śmietniku”, posegregowali zgromadzone odpady oraz ułożyli puzzle związane z tematem zajęć. Na koniec świetliczaki otrzymały odznaki superekologa.

Skip to content