,,Jem zdrowo w domu i w szkole” – zajęcia klasy 2a w UPH

Dnia 26 kwietnia uczniowie klasy ekologicznej uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem ,,Jem zdrowo w domu i w szkole” którego organizatorem był Instytutów Pedagogiki oraz Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Podczas spotkania uczestnicy będący na auli usłyszeli od wykładowców bardzo dużo cennych wiadomości dotyczących zdrowego odżywiania, między innymi o tym jak jeść zdrowo, dlaczego warto unikać słodyczy i jakie są plusy zdrowej diety. Studenci w bardzo humorystyczny sposób przedstawili zaproszonym gościom wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie” oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. ,,Olimpiada w Jarzynowie” , w której świat stanął na głowie. Po części merytorycznej nastąpił czas na konkursy, które dzieci lubią najbardziej. Pierwszy konkurs polegał na jak najszybszym rozwiązaniu krzyżówki i rebusu o tematyce zdrowotnej i okazało się, że przedstawiciele z naszej klasy poradzili sobie najszybciej ze wszystkich uczestników i wygrali ten konkurs, którego nagrodą były zdrowe przekąski. Na zakończenie spotkania każda szkoła dostała prezent za aktywny udział w spotkaniu .

Fot. E. Bazylczuk

Aby obejrzeć zdjęcia w pełnym rozmiarze należy w nie kliknąć.

Skip to content