SP nr 1 Siedlce – 🥉 III miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach dzieci w mini siatkówce

Oczywiście były apetyty na złoto, ale tym razem zabrakło troszkę zdrowia i troszkę szczęścia… Na finał naszego regionu nasze 4-ki pojechały osłabione brakiem naszego „asa” Michała Talachy (choroba) oraz Łukasza Grodzkiego (kontuzja). Zastąpili ich dzielnie Wiktor Supeł z 5a i Igor Lemieszek z 6a. Nasi siatkarze przeszli fazę grupową jak burza, wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce w grupie B. Następnie rozegrano półfinał w którym zmierzyliśmy się z SP Marianka Mińsk Mazowiecki. Po pewnym wygraniu pierwszego seta 25:12 wydawałoby się, że finał mamy w kieszeni, jednak przy stanie 22:22, drugiej czwórce nie udało się zamknąć drugiego seta i całego meczu na 2:0. Przeciwnicy wyrównali na 1:1 i o losach awansu do finału zadecydował tie-break. Ten zaczął się bardzo nerwowo dla naszej drużyny, gdyż po serii dobrych zagrywek Marianka odskoczyła na kilka punktów (8:4) i mimo ambitnej walki do końca strat nie udało się odrobić. Przegraliśmy 15:12 i cały mecz 1:2. Nasi siatkarze podeszli profesjonalnie do sytuacji: szybki reset + motywacja i w meczu o 3 miejsce pewnie pokonali 2:0 siatkarzy z SP w Repkach. W finale rozgrywek po zaciętym meczu 2:1 wygrywa SP 2 Garwolin.

Cały turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, tym bardziej gratulacje dla całej ekipy z SP 1 za ambicje i walkę do końca! Brawo „Jedynka” 🏐 💪 🔥

Skład brązowych 🥉 medalistów naszego regionu: Jakub Korniluk, Szymon Jędruszczak, Hubert Kicki, Konrad Krzewniak, Igor Plewa, Łukasz Grodzki, Wiktor Supeł, Igor Lemieszek.

Trenerzy: Adrian Potapczuk, Paweł Kuligowski

Relacja i zdjęcia: A. Potapczuk