Uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Cuda z odpadów”.

W dniu 11 maja w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Cuda z odpadów”. Patronat nad konkursem objął Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.

Celem konkursu było kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska przyrodniczego oraz uświadomienie uczniom jak bardzo istotne jest dbanie o wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne.

Na konkurs wpłynęło 27 prac od 23 uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością w doborze materiałów. Nie wszystko, co wydaje się śmieciem musi nim być. Równie dobrze możemy to wykorzystać i zrobić coś naprawdę ciekawego, pożytecznego jak choćby piękną żyrafę, barwnego motyla, uroczą świnkę czy domek dla lalek, a nawet drapak dla kota. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną kreatywnością w nadawaniu niepotrzebnym odpadom nowego oblicza. A jury nie miało łatwego wyboru z wyłonieniem laureatów.

Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Skip to content