Podsumowanie działań ekologicznych w naszej szkole

,,Cały świat jest w naszych rękach…..możesz dbać o cały świat, chociaż masz niewiele lat” Łukasz Tartas

Dnia 20 maja odbyła się uroczystość podsumowująca działania ekologiczne w naszej szkole.
W ramach działań organizowanych wspólnie przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. KEN i Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach, uczniowie siedleckich szkół wzięli udział w konkursie fotograficznym ,,Z ekologią w obiektywie”, prezentacji multimedialnej ,,Ekologia w moim życiu” oraz ,,Mem ekologiczny’’. Podczas uroczystego podsumowania na nagrodzonych uczniów czekała niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów ekologicznej klasy 2a pt. ,,Sąd nad Ziemią”. Młodzi aktorzy przenieśli gości na salę rozpraw, podczas której ukazali wszystkim obecnym jakie skutki przynosi niewłaściwe dbanie o faunę i florę. Jak trzeba i jak powinniśmy dbać o naszą planetę, aby służyła nam jak najdłużej wiedzą na pewno uczniowie klasy ekologicznej oraz laureaci ekologicznych konkursów, którzy za swoją ekologiczną postawę otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. KEN Magdaleny Olszewskiej-Silnej i Prezes Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach Anny Pszczółkowskiej-Goś. Na uroczystość przybyli także rodzice, którzy wspierają swoje dzieci w działaniach ekologicznych, opiekunowie nagrodzonych uczniów i młodsi koledzy ze szkoły. Uroczystość i organizacja konkursów odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły Pań: Ewy Bazylczuk, Magdaleny Matyszczak i Pani Pedagog Kingi Domańskiej.

Skip to content