Święto Narodowe Trzeciego Maja

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Był to pierwszy na świecie a drugi w Europie tego typu dokument. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. rocznica uchwalenia konstytucji została uznana za święto narodowe, ponownie uchwalono je w 1990 r.

Z tej okazji 2 maja w naszej szkole odbyła się akademia, która przybliżyła uczniom okoliczności tego wydarzenia. Wystąpili w niej uczniowie z klasy 1c i 1f przygotowani przez p. Małgorzatę Woźnicę i p. Wiesławę Dolecką. Część artystyczną wzbogaciły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Rudnickiej i utwory muzyczne zagrane na pianinie przez Oliwię Kruczyńską z klasy 2d.