III miejsce dla Jakuba Niedźwiedzkiego w konkursie literacko-plastycznym

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 5a, Jakub Niedźwiedzki, zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI, w konkursie literacko-plastycznym pt. „Przeczytaj moją książkę”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach i Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach.  Do konkursu mogli się zgłaszać uczniowie klas IV- VIII szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

Laureatów wyłoniło jury w składzie:

• Barbara Grabowska – Hryciuk – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Siedlcach – przewodnicząca,
  • Mariola Zaczyńska – dziennikarka, powieściopisarka,
  • Mirosław Greluk – artysta plastyk,
  • Joanna Pęgier – artystka plastyczka.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu OKŁADKI WYMYŚLONEJ PRZEZ SIEBIE KSIĄŻKI, która  jeszcze nie powstała, a którą uczeń chciałby przeczytać i polecić czytelnikom.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować okładkę i napisać blurb. Blurb to krótka notka reklamowa informująca, o czym jest książka. Ma za zadanie zachęcić czytelnika do jej przeczytania.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w nowym roku szkolnym 2022/2023, w Szkole Podstawowej Nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach.

W konkursie wzięła także udział Maria Smyk z klasy 5a.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Jadwiga Chomacka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.