Uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficzno-językowym „Jestem stąd”

Staraj się pokazać to, czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył.” Robert Bresson

W V jubileuszowej edycji konkursu fotograficzno-językowego „Jestem stąd” zorganizowanego przez cztery siedleckie instytucje: Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Regionalne oraz Fundację Rozwoju i Edukacji „Skrzydła” wzięło udział 77 uczniów ze wschodniej części województwa mazowieckiego. Tematem ich prac było ukazanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu zaprezentowanego w formie obrazu, tekstu w języku polskim, a także w wybranym języku obcym. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

W kategorii I dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej Wiktoria Kurowska zdobyła II miejsce za wykonanie zdjęcia, pt. „Pamięć historii żyje w młodym pokoleniu.” (opiekun: p. Paulina Hardej).
W kategorii II dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej Marcel Jawtoszuk za zdjęcie, pt. „Mundurowa tradycja” zdobył II miejsce (opiekun: p. Elwira Markowska), a Nadia Brzost zajęła miejsce III za zdjęcie, pt. „Pokoleniowy przepis” (opiekun: p. Monika Kulicka).

Serdecznie gratulujemy młodym fotografom oraz ich opiekunom życząc dalszych, twórczych sukcesów. Zachęcamy do obejrzenia prac utalentowanych, młodych artystów.

Nagrodzone i wyróżnione prace dostępne są w cyfrowym albumie Jestem stąd 2022 na stronie internetowej https://sway.office.com/ANjqMs8vXQQBdEeI?ref=Link

Skip to content