Wehikuł czasu

Świetlica szkolna włączyła się w obchody 475-lecia naszego miasta. Podczas zajęć prowadzonych przez p. Małgorzatę Bielugę nasi podopieczni przenieśli się w czasie do XVIII-wiecznych Siedlec. Na kanwie legendy „Między niebem, a ziemią” poznali historię siedleckiego Jacka. Dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieli się ciekawostek z życia księżnej Aleksandry Ogińskiej, poznali historię najbardziej znanych zabytkowych budowli w Siedlcach. Zdobyte wiadomości mogli sprawdzić rozwiązując krzyżówkę. Na zakończenie spotkania świetliczaki zaprojektowały znaczki pocztowe z motywem nawiązującym do historii naszego miasta. Na dziewczęta czekała niespodzianka – pozując do portretu mogły przez chwilę poczuć się jak Księżna Aleksandra.

Dziękujemy państwu Milenie i Michałowi Wdowiakom oraz pani Justynie Jurzyk za wypożyczenie strojów.

Skip to content