Żywa lekcja muzyki

Dnia 12 września 2022 r. uczniowie klas: 1a,1b,2a uczestniczyli w niecodziennej lekcji muzyki.

W Bibliotece Miejskiej uczestnicy warsztatów spotkali się z panią Małgorzatą Trzaskalik-Wyrwą ze Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA, laureatką nagrody Aleksandria w 2017 roku, muzykologiem, organizatorem festiwali muzyki organowej, współtwórczynią nagrodzonego „Fryderykiem” albumu z sonatami Jana Sebastiana Bacha w 2016 roku, nagranymi na siedleckich organach Wagnera. W czytelni biblioteki dzieci doświadczyły, czym są organowe piszczałki, poznały budowę tego wspaniałego instrumentu i zagrały krótkie melodie. Dopełnieniem lekcji był żywy koncert w Kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w wykonaniu autorki spotkania. Była to niezapomniana lekcja. Czekamy na kolejne.

Skip to content