X Jubileuszowy rajd rowerowy

Dnia 22 września odbył się X jubileuszowy rajd rowerowy organizowany przez naszą szkołę oraz Miasto Siedlce pod nazwą : „Rajd turystyczno – integracyjny promujący Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Patronat nad Rajdem objął Prezydent Miasta Siedlce.

Do imprezy przystąpiło ponad 100 uczniów ze szkół terenu miasta Siedlce.

Imprezę otworzyła pani Dyrektor Jadwiga Chomacka. Po uroczystym powitaniu wszystkich gości i uczestników rajdu, zostały przedstawione przepisy bezpieczeństwa podczas poruszania się w kolumnie rowerowej oraz zasady przemieszcznia się po drogach publicznych.

Rajd odbywał się w asyście policji, która eskortowała nas podczas całej trasy, czyli spod szkoły do miejsca docelowego tj. do strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Balach.

Trasa rajdu wynosiła około 17 kilometrów, podczas których bez większych przeszkód i bez żadnych wypadków cała grupa dotarła bezpiecznie do celu. Na miejscu na wszystkich uczestników czekały już gorący posiłek i napoje, owoce oraz słodkości.

Po zregenerowaniu sił czekała na nas jeszcze jedna atrakcja, prelekcja prowadzona przez prezesa związku łowieckiego, dotycząca codziennych zajęć leśników. Każdy mógł zadać pytania związane z praktykami łowieckimi. Można też było zapoznać się z bronią oraz sprzętem wykorzystywanym przez myśliwych podczas ich pracy.

Gdy każdy nasycił ciało, potrawami przygotowanymi przez naszą niezawodna obsługę szkoły oraz uzupełnił wiedzę z życia myśliwych, rajd został rozwiązany i każda grupa bezpiecznie wróciła do swoich szkół.

tekst: I. Dyć, fot. A. Tomczyk -Gajewska, K. Klimczyk, I. Dyć

Skip to content