Kamp sportowy z Moniką Pyrek

28 września 2022 roku do Siedlec przyjechała Monika Pyrek, była reprezentantka Polski w skoku o tyczce. Polska olimpijka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. Trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Europy.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Monika Pyrek popularyzuje aktywność fizyczną w róznych formatach. Tym razem przyjechała do Siedlce organizując kamp sportowy dla szkół podstawowych z naszego miasta.

Impreza na którą zostaliśmy zaproszeni odbyła się w hali sportowej OSiR przy ulicy B.Prusa 6. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1b pod opieką p. A.Tomaszewskiej oraz p. I.Dycia.

Każdy z uczestników kampu otrzymał pamiątkową koszulkę, w której mógł uczestniczyć w 10 różnorodnych formach aktywności fizycznej. Były biegi, gimnastyka, rzuty na odległość różnymi przedmiotami, wspinaczka po automatycznej ściance wspinaczkowej oraz oczywiście konkurencje z tyczką do skoku o tyczce. Wszystkie konkurencje były bardzo atrakcyjne i sprawiły dzieciom mnóstwo satysfakcji i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Pani Monika Pyrek oczarowała nasze dzieciaki, pomagała najmłodszym w jak najsprawniejszym pokonywaniu toru przeszkód a na sam koniec imprezy zgodziła się na pamiątkowe zdjęcie i przyznała każdemu dyplom uznania.

Mamy nadzieję, że osobiste spotkanie z tak znakomitą sportsmenką zaowocuje większym zaangażowaniem w dążeniu do doskonalenia formy fizycznej oraz wybraniu swojej ścieżki kariery związanej z szeroko pojętą kulturą fizyczną.

Tekst I. Dyć

zdjęcia: A. Tomaszewska, I. Dyć

Skip to content