XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy  Dzień Tabliczki Mnożenia.  Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Przez cały tydzień uczniowie powtarzali sobie tabliczkę mnożenia w domu oraz wykonywali plakaty o tematyce tabliczki mnożenia. 7 października komisje egzaminacyjne przepytywały chętnych uczniów z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy prawidłowo rozwiązali 5 przykładów otrzymali tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Tego dnia również uczniowie w obrębie zespołów klasowych na lekcjach matematyki sprawdzali swoje umiejętności biegłego mnożenia.
Na zakończenie grupa uczniów pod opieką pań M. Kozioł i B. Kacprowskiej przepytywała mieszkańców Siedlec ze znajomości tabliczki.
Podsumowaniem akcji był konkurs przeprowadzony przez panią K. Niedziółkę, który wyłonił Mistrza Tabliczki Mnożenia SP1. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Supeł z kl. 6a.

Uczniowie odświeżyli niezbędną wiedzę, a wspólna zabawa zachęciła wszystkich do dalszej nauki.                                                                                                

Nauczyciele matematyki

Skip to content